XXIX Szkoła Dydaktyki Matematyki w Rzeszowie

W dniach 18-21.09.2019 studenci koła wzięli udział w XXIX Szkole Dydaktyki Matematyki w Rzeszowie. Konferencja oferowała udział wielu wykładach plenarnych, referatach oraz warsztatach (program).
Nasi studenci poprowadzili warsztaty z origami i wygłosili dwa referaty.

Origami w matematyce (Alicja Adamczyk, Marta Brembor, Natalia Lechna)
Prezentacja Origami w matematyce
Abstrakt Origami w matematyce

Działalność w kole naukowym StuDMat, jako sposób podnoszenia kompetencji dydaktycznych przyszłych nauczycieli (Alicja Adamczyk, Marta Brembor, Natalia Lechna)
Prezentacja StuDMat
Abstrakt StuDMat

Quality Class – międzynarodowe podejście do dydaktyki matematyki w złożonym świecie (Marta Brembor)
Prezentacja Quality Class
Abstrakt Quality Class

Dr Edyta Juskowiak, nasza opiekunka koła, wygłosiła także wykład pt. Nauczyciel matematyki i informatyki: Mistrz czy Innowator?.
Abstrakt Nauczyciel matematyki i informatyki: Mistrz czy innowator?

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w inspirującej dla nas konferencji oraz poznania pasjonatów dydaktyki matematyki. Jesteśmy pewni, że nie zabraknie nas również podczas kolejnej edycji Szkoły Dydaktyki Matematyki!