Obecny skład Koła

dr Edyta Juskowiak (opiekunka naukowa Koła)
Prodziekan ds. studenckich i kształcenia
Kierownik Wydziałowego Centrum Dydaktyki Matematyki i Informatyki

Karolina Tonak (prezeska Koła)
Jestem studentką III roku informatyki oraz III roku filologii polskiej, członkinią Studenckiego Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Dydaktyki Matematyki oraz Koła Naukowego Żywych Metodyków „Metoteka”, domagającą się gruntownych zmian w edukacji.

Alicja Mueller (wiceprezeska Koła)
Jestem studentką Nauczania matematyki i informatyki. Będąc członkinią koła chcę zdobywać nowe doświadczenia, np. poprzez prowadzenie warsztatów dla uczniów.

Maciej Niedzielski (wiceprezes Koła)
Studiuję informatykę na UAM w Poznaniu. Chciałbym popularyzować matematykę wśród uczniów i studentów, również, dla niektórych, ją odczarować, aby dostrzegli oni piękno królowej nauk.

Alicja Adamczyk (członkini zarządu)
Jestem studentką nauczania matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cieszę się, że wybrałam takie studia. Łączą one matematykę z chęcią pomocy innym.

Marta Brembor (członkini zarządu)
Jestem studentką nauczania matematyki i informatyki oraz nauczycielką biologii. Dzielenie się wiedzą z innymi to moja pasja, dlatego chętnie angażuję się w różnorodne działania popularyzujące naukę. Aktywność w kole naukowym jest tego doskonałym przykładem.

Michał Skrzypczak (członek zarządu)
Studiuję analizę i przetwarzanie danych. Matematyka to jest to, co kocham, i uwielbiam o niej mówić, szczególnie o filozofii matematyki.

Adam Wereszczyński (sekretarz)
Mam na imię Adam i studiuję nauczanie matematyki i informatyki. Interesuję się matematyką i psychologią. W wolnych chwilach lubię grywać na gitarze i w szachy. Myślę, że koło pomoże mi dzielić się wiedzą z innymi!

Joanna Lichodziejewska (członkini komisji rewizyjnej)
Jestem studentką matematyki. Bardzo się cieszę, że wybrałam ten kierunek. Pewne zagadnienia matematyczne mnie fascynowały jeszcze przed rozpoczęciem studiów, a studia dały mi możliwość wszechstronnego rozwoju matematycznego. Uwielbiam innym zdradzać różne tricki matematyczne i ciekawostki, ale też tłumaczyć podstawowe i bardziej zaawansowane pojęcia związane z matematyką, z którą mamy do czynienia w szkołach czy na studiach. Daje mi to dużo satysfakcji, gdy widzę, że potrafię kogoś zainteresować tą dziedziną i zachęcić do głębszych przemyśleń. Moją pasją poza matematyką są między innymi sport, w szczególności tenis ziemny, psychologia oraz rozmowy na przeróżne tematy, np. egzystencjalne czy związane z filozofią zdrowego stylu życia. Jestem osobą bardzo aktywną, a w wolnych chwilach grywam w szachy i gry planszowe. Lubię też podróżować, oglądać filmy, tańczyć i słuchać muzyki.

Klaudia Wiśniewska (członkini komisji rewizyjnej)
Jestem studentką matematyki i informatyki oraz nauczycielką matematyki w liceum. Uczestnictwo w Kole umożliwia mi rozwój oraz stwarza możliwości do dzielenia się swoimi zainteresowaniami matematycznymi np. poprzez prowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Wojciech Doberschütz
Studiuję matematykę na UAM w Poznaniu. W wolnych chwilach lubię uprawiać sport i grać w szachy. Myślę, że koło da mi możliwość dzielenia się matematyką z innymi i poszerzy moje horyzonty.

Przyjaciółmi StuDMatu, wciąż działającymi i wspierającymi nasze działania, są: Aleksandra Klimczak, Natalia Lechna, Daria Ziętek, Daria Kowalczyk, Vladyslav Serhiienko oraz Patrycja Woźniczak.