Studencka Konferencja Dydaktyki Matematyki i Informatyki 2020

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję online Studencka Konferencja Dydaktyki Matematyki i Informatyki 2020, która odbędzie się w dniu 11 września 2021 r. (sobota).

Planowo, konferencja miała odbyć się w 2020 r. w formie stacjonarnej, jednak ze względu na wprowadzone obostrzenia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu została ona przeniesiona na 2021 r. oraz w tryb zdalny.

Celem wydarzenia jest przybliżenie uczestniczkom oraz uczestnikom wyzwań, jakie postawiła przed nauczycielkami i nauczycielami konieczność prowadzenia lekcji w trybie niestacjonarnym, a także zaprezentowanie rozwiązań, które można wykorzystać w nauce zdalnej, jak również stacjonarnej, czy hybrydowej. Głównymi gościnami będą Zyta Czechowska oraz Jolanta Majkowska, które wygłoszą wykład Zdalnie na matematyce, czyli jak?.

Poniżej zamieszczamy plan konferencji*:
1. 9:00 – 9:15: Rozpoczęcie konferencji
2. 9:15 – 9:45: Referat dot. działalności Koła Naukowego StuDMat (Alicja Mueller)
3. 9:45 – 10:45: Wykład plenarny: Zdalnie na matematyce, czyli jak? (Zyta Czechowska, Jolanta Majkowska)
4. 11:00 – 12:00: Panel dyskusyjny: Nauka matematyki w formie zdalnej, czy stacjonarnej?
Link do spotkania KLIK
Rozmowa z nauczycielami:
  • dr Magdalena Adamczak (WMiI UAM w Poznaniu),
  • dr Krzysztof Winnicki (WMiI UAM w Poznaniu),
  • Marta Brembor (LO im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim),
  • Katarzyna Węcławiak (LO im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej),
  • Klaudia Wiśniewska (X LO w Koninie).
5. 12:15 – 13:15: Zajęcia do wyboru
6. 13:15 – 14:15: Zajęcia do wyboru
7. 14:15 – 15:15:
8. 16:30 – 17:30:

*Godzina zakończenia poszczególnych części może nieznacznie ulec zmianie podczas trwania konferencji.
**Nowa zmiana w harmonogramie. Z przyczyn od nas niezależny musimy przesunąć wykład na godz. 16:30.

Konferencję poprowadzi wieloletnia członkini Koła Naukowego StuDMat – Marta Brembor.

Osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny (https://forms.gle/UiaPEQtHpCQgc5sM8) otrzymają materiały przygotowane przez prelegentki prowadzące i prelegentów prowadzących części warsztatowe/wykładowe oraz zaświadczenie udziału w wydarzeniu.

Zachęcamy również do śledzenia przygotowanego przez nas wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/912874979609434/

Studencka Konferencja Dydaktyki Matematyki i Informatyki 2020 współfinansowana jest przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny w Poznaniu.