SKDMiI: Zdalnie na matematyce, czyli jak? (Zyta Czechowska, Jolanta Majkowska)

9:45 – 10:45 Wykład: Zdalnie na matematyce, czyli jak?

Podczas wykładu Panie zaprezentują narzędzia TIK wykorzystywane w procesie uczenia matematyki, w tym z uczniami ze SPE. Przybliżą metodykę nauczania zdalnego oraz sposoby na indywidualizację i aktywizację uczniów podczas zdalnych lekcji. Wskażą atrakcyjne miejsca w sieci, które efektywnie można wykorzystać podczas zajęć przygotowujących do egzaminu zewnętrznego z matematyki.

Zyta Czechowska – Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinningi Genially Polska. Ambasadorka marki W. Kruk.

Jolanta Majkowska – wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem konferencji (https://studmat.wmi.amu.edu.pl/studencka-konferencja-dydaktyki-matematyki-i-informatyki-2020/) oraz śledzenia przygotowanego przez nas wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/912874979609434/).

Osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny (https://forms.gle/UiaPEQtHpCQgc5sM8), otrzymają materiały przygotowane przez prelegentki prowadzące i prelegentów prowadzących części warsztatowe/wykładowe oraz zaświadczenie udziału w wydarzeniu.

Studencka Konferencja Dydaktyki Matematyki i Informatyki 2020 współfinansowana jest przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny w Poznaniu.