Dzień Popularyzacji Matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie

18 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie miały okazję świętować Dzień Popularyzacji Matematyki, który został zorganizowany z okazji roku matematyki.
Nauczyciele przygotowali dla nich wystawy gier matematycznych i brył origami. Dodatkowo, klasy Ve i VIIa miały okazję posłuchać prezentacji na temat geometrii w origami, nauczyć się odczytywać diagramy, złożyć pięciokąty i sześciokąty foremne oraz dowiedzieć się czym są siatki zgięć.
Klasa Ve powtórzyła pojęcia osi symetrii, przekątnej, wierzchołka, a także dowiedziała się czym są dwusieczna kąta i aksjomaty.
Klasa VIc z przyczyn technicznych nie mogła wykonać wszystkich zadań przewidzianych na ich zajęcia, ale to ich nie zraziło i zamiast z diagramu złożyli pięciokąty słuchając instrukcji słownych prowadzącej. Na początku zostali oni poproszeni o złożenie kwadratu wzdłuż osi symetrii nie będącej przekątną, a potem było już tylko ciekawiej i… Matematyczniej.
Podczas zajęć w świetlicy uczniowie składali bryły z elementów zaprojektowanych przez Mitsonobu Sonobe. Ci, którzy wcześniej się z tym modułem nie spotkali, mieli za zadanie złożyć sześcian. Pozostali, pracując w grupach tworzyli dwudziestościany gwiaździste.
Warsztaty i prezentacje przeprowadziła Aleksandra Polcyn.

Relacja fotograficzna: DZIEŃ-POPULARYZACJI-MATEMATYKI