Sztuczki i triki matematyki – Warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku

We wtorek (19.11.2019r.) w ramach projektu “Szkolne Dni Nauki” uczniowie klas 7. i 8. ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM Poznań. Jedne z nich miały tytuł “Sztuczki i triki matematyki” i zostały przeprowadzone przez Klaudię Wiśniewską – studentkę Nauczania Matematyki i Informatyki (tego wydziału). Uczestnicy mogli poznać wiele ciekawych sposobów na ułatwienie liczenia m. in. metodę szybkiego mnożenia przez 11, 99, metody na dodawanie, odejmowanie i porównywanie ułamków. Ponadto, pokazano dzieciom sztuczki (prawie) magiczne, którymi mogą zaimponować znajomym.