Warsztaty origami i zwiedzanie WMI

15 grudnia Klaudia Majik oraz Marcelina Woźniczak przeprowadziły na Wydziale Matematyki i Informatyki warsztaty origami dla uczniów klas 7 Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. Natomiast Zuzanna Kayser oprowadzała młodzież po naszym wydziale.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna uczestniczyła w zajęciach origami, a druga zwiedzała wydział.

Młodzież dowiedziała się kilku ciekawostek o sztuce składania papieru. Studentki postawiły przed nimi nie lada wyzwanie. Każdy z uczniów miał za zadanie stworzyć bryłę origami: opcja podstawowa – sześcian, opcja zaawansowana – prostopadłościan.

Prowadzące zaczęły od pokazania jak złożyć moduł sonobe, który jest podstawą obu brył. Do sześcianu uczniowie potrzebowali 6 takich elementów, a do prostopadłościanu aż 10!

Wszyscy świetnie sobie poradzili i byli zadowoleni z efektów swojej pracy. Przedstawicielki StuDMatu otrzymały słodycze od młodzieży w podziękowaniu za przeprowadzone warsztaty i oprowadzanie po naszym wydziale.