Gra miejska dla maturzystów w Rogoźnie

25 października klasa 4a oraz 24 listopada klasa 4b Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie wzięły udział w Matematycznej grze miejskiej po mieście. Uczniowie zwiedzali i poznawali ciekawostki o swojej małej ojczyźnie, spacerując po okolicy. Przy ważnych, charakterystycznych czy ciekawych punktach Rogoźna rozwiązywali zadania matematyczne, których treść była związana z danym miejscem na trasie gry. Tematyka zadań była różnorodna. Młodzież powtórzyła większość zagadnień z liceum. Znalazło się również kilka zadań ze szkoły podstawowej :).

Cała rozgrywka zajęła obu klasom około 2,5 h. Uczniowie mogli zobaczyć matematykę z innej strony niż na co dzień i zażyć trochę ruchu. Poza standardowym rozwiązywaniem zadań, musieli czasami coś pomierzyć lub policzyć, aby zdobyć dane do rozwiązania zadania.

Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele naszego Koła Klaudia Majik oraz Marcin Konysz. Grę przygotowała prezeska Koła i absolwentka tegoż liceum.

Szkoła wyraziła chęć na dalszą współpracę wśród uczniów młodszych klas i mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości uda się zorganizować kolejne zajęcia dla rogozińskiej młodzieży.