11:00 – 12:00 Panel dyskusyjny dotyczący nauki zdalnej
dr Magdalena Adamczak – starszy wykładowca na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, pełnomocnik Dziekana ds. praktyk pedagogicznych, nauczyciel matematyki w języku francuskim. Zainteresowania naukowe: dwujęzyczne nauczanie matematyki oraz wykorzystanie narzędzi informatycznych w nauczaniu matematyki (rozprawa doktorska: „Wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu matematyki na poziomie akademickim”).
dr Krzysztof Winnicki – starszy wykładowca na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Doktoryzował się na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Jest autorem kursów e-learningowych dla nauczycieli z zakresu pracy i administracji platformą e-learningową Moodle oraz Chmury Google, organizowanych przez Fundację AKCES. Obecnie programista w jednym z poznańskich software house.
Marta Brembor – studentka drugiego roku studiów magisterskich na kierunku Nauczanie matematyki i informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Absolwentka kierunku Biologia ze specjalnością Nauczanie biologii na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Wiceprezeska Koła Naukowego StuDMat. Organizatorka i prowadząca licznych zajęć dla uczniów w ramach wydarzeń popularnonaukowych. Nauczycielka biologii w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim, przez jedno półrocze również matematyki w Szkole Podstawowej w Dakowach Mokrych.
Katarzyna Węcławiak – absolwentka Nauczania matematyki i informatyki UAM w Poznaniu, nauczycielka informatyki i matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej.
Klaudia Wiśniewska – studentka drugiego roku studiów magisterskich na kierunku Nauczanie Matematyki i Informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Nauczycielka matematyki (w trybie zdalnym) w Szkole Podstawowej w Dakowach Mokrych w roku szkolnym 2020/2021. Obecnie nauczycielka matematyki w X Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Członkini Zarządu Koła Naukowego StuDMat. Prowadząca warsztaty dla dzieci i młodzieży o tematyce matematycznej.
Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem konferencji (https://studmat.wmi.amu.edu.pl/studencka-konferencja-dydaktyki-matematyki-i-informatyki-2020/) oraz śledzenia przygotowanego przez nas wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/912874979609434/).
Osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny (https://forms.gle/UiaPEQtHpCQgc5sM8), otrzymają materiały przygotowane przez prelegentki prowadzące i prelegentów prowadzących części warsztatowe/wykładowe oraz zaświadczenie udziału w wydarzeniu.
Studencka Konferencja Dydaktyki Matematyki i Informatyki 2020 współfinansowana jest przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny w Poznaniu.