Origami – geometry and fun – Warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 88 w Poznaniu oraz uczestników programu Erasmus+

26 lutego grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 88 w Poznaniu, razem z młodzieżą z kilku różnych krajów, którzy przyjechali do tej plackówki w ramach szkolnego projektu Erasmus+ “Cybersecurity schools”, przybyła na Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Towarzyszyli im opiekunowie, w tym Pani Klaudia Lach – absolwentka kierunku Nauczanie Matematyki i Informatyki.

Na naszym wydziale uczestniczyli oni w warsztatach zatytułowanych Origami – geometry and fun. Zajęcia te odbyły się w języku angielskim, ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia. Uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat geometrii w origami, a także poznali sposoby oznaczania poszczególnych zagięć na schematach. W części praktycznej odbyło się składanie pięciokątów i sześciokątów foremnych, na podstawie wyświetlanych schematów. Uczestnicy dowiedzieli się także, jak z prostokątnej kartki przygotować kartkę w kształcie kwadratu.

Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie byli bardzo zaangażowani i chętni do współpracy. Po części warsztatowej odbyła się wycieczka po WMiI. Uczestnicy odwiedzili m.in. bibliotekę, dziekanaty, laboratoria komputerowe i klub studencki. Dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy na temat uniwersytetu, a także życia studenckiego. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez studentki Aleksandrę Polcyn i Martę Brembor.