Noc Naukowców

Noc Naukowców na Wydziale Matematyki i Informatyki za nami. Studenci StuDMatu byli intensywnie zaangażowani w wydarzenie poprzez prowadzenie stoiska origami oraz wielu zajęć.

Warsztaty poprowadzone przez naszych przedstawicieli:
Grafika komputerowa (Natalia Lechna, Joanna Lechna)
Opis: Na początku zajmiemy się przedstawieniem podstawowych informacji związanych z grafiką wektorową. Następnie przejdziemy do omówienia budowy programu komputerowego, na którym będziemy wykonywać zadanie – Inkscape. Uczestnicy poznają ogólne informacje o tym jak skomponowany jest układ programu oraz gdzie i co możemy znaleźć. W dalszym ciągu przejdziemy do zapoznania z konkretnymi funkcjami. Finalnie według instrukcji prowadzącego, uczestnicy wykonają prostą grafikę.

Zakręcona perspektywa (Natalia Lechna, Joanna Lechna)
Opis: Podczas zajęć uczestnicy zostaną zapoznani z najpotrzebniejszymi definicjami, jak np.: horyzont, punkt zbiegu i perspektywa. Prowadzący za pomocą rysunków przedstawią zasadę konstruowania podstawowych obiektów, tak aby młodzież potrafiła samodzielnie je wykonać.

Jak liczono dawniej? (Aleksandra Banach)
Opis: W trakcie warsztatów uczestnicy zostaną zabrani w podróż po świecie dawnych obliczeń. Słuchacze będą mogli dowiedzieć się m.in. jak mnożyć liczby metodą hinduską oraz jak zapisywać liczby w układzie piątkowym i siódemkowym.

Kręciołki origami (Aleksandra Polcyn, Marta Brembor, Alicja Adamczyk)
Opis: Warsztaty origami rozwijające wyobraźnie przestrzenną oraz umiejętność pracy w grupie. Dzięki kreatywności uczestników warsztatów każdy kręciołek jest wyjątkowy, choć wszystkie grupy mają za zadanie zbudować tą samą bryłę.

W świecie przyszłości z Lego WeDo (Marta Garbacz, Katarzyna Węcławiak)
Opis: Na tych warsztatach będziesz mógł sprawdzić swoje siły w programowaniu robotów! Uczestnicy będą podzieleni na zespoły i wezmą udział w mini-zawodach robotów. Warsztaty stawiają przed uczestnikami wiele wyzwań, ale przede wszystkim to świetna zabawa.

Przygotowane stoisko:
Zabawa z papierem? – origami (Aleksandra Polcyn, Marta Brembor, Alicja Adamczyk, Bartłomiej Polcyn, Dominik Kazuś)
Opis: Wystawa eksponatów wykonanych techniką origami.Każdy uczestnik Nocy Naukowców będzie miał możliwość podejścia i szczegółowego obejrzenia przedmiotów wykonanych z papieru, przygotowanej wystawy, a także samodzielnego złożenia prostych modeli. Zabawa dla dużych i małych!

Nasza opiekunka koła, dr Edyta Juskowiak, również przeprowadziła warsztaty pt. Barwne drogi – Spacer z Ozobotem.
Opis: Wczuj się w rolę budowniczego barwnego miasta Ozobotów. Zapraszamy do udziału w warsztatach połączonych z konkursem na zaplanowanie własnego miasta Ozobotów spełniającego kryteria ustalone przez prowadzącego zajęcia (przejazd najszybszy, najwolniejszy a może najzabawniejszy).

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2130456043922861/
Program Nocy Naukowców na UAM: http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/program/

📷 Zdjęcia: https://tiny.pl/tpx9k
Fot. Natalia Lechna, Marta Brembor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*