Konkurs świąteczny dla uczniów szkół podstawowych

Drodzy Uczniowie, zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie świątecznym dla uczniów klas IV, V, VI, VII i VIII szkół podstawowych!

Organizatorem konkursu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a czynności związane z organizacją Konkursu wykonuje Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki. Konkurs przeprowadzany jest pod patronatem i przy wsparciu finansowym Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Konkurs jest jednoetapowy i polega na samodzielnym stworzeniu zadania, którego rozwiązaniem będzie liczba 2412, wskazująca na datę 24 grudnia – dzień, w którym obdarowujemy się prezentami. Polecenie konkursowe brzmi:

„Mikołaj potrzebuje Twojej pomocy! Święty Mikołaj zapomniał, w jaki dzień ma rozdać prezenty. Aby 24 grudnia brak prezentów pod choinką nie sprawił przykrości milionom dzieci na całym świecie, pomóż Mikołajowi rozruszać umysł i przygotuj dla niego zadanie, którego rozwiązaniem będzie liczba 2412. Zdaj się na swoją kreatywność!”.

Przy ocenie prac pod uwagę brane będą: poprawność merytoryczna i rachunkowa oraz oryginalność rozwiązania. Dodatkowym walorem będzie estetyka nadesłanego zgłoszenia.

Zgłoszenia nadsyłać można do 15 grudnia 2021 roku do godziny 23:59 na adres konkurs.swiateczny.uam@gmail.com.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 grudnia 2021 r. Wyłonionych zostanie po dwóch laureatów z klas IV-VI oraz VII-VIII, którzy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczestnictwa. W szczególnych przypadkach komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do wyróżnienia prac oraz uhonorowania ich dyplomem.

Poniżej przekazujemy regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych: https://drive.google.com/drive/folders/1oFDXrYFhbUxdFJnc_5BFpdLKE2gCS78I?usp=sharing.

Dostarczenie tych dokumentów wraz z pracą konkursową jest warunkiem niezbędnym uczestnictwa w konkursie.

Powodzenia!

[Grafika podzielona jest na dwie części: z prawej strony znajduje się zdjęcie uśmiechającego się św. Mikołaja, z lewej – na czerwonym tle napis „konkurs świąteczny dla uczniów szkół podstawowych”. W losowych miejscach lewej części grafiki znajdują się płatki śniegu].