SKDMiI: Nieuczciwość edukacyjna w czasie edukacji zdalnej – w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań (Marta Brembor, Olga Włochal)

14:15 – 15:15 Zajęcia do wyboru: Nieuczciwość edukacyjna w czasie edukacji zdalnej – w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań

Zjawisko ściągania od niepamiętnych czasów towarzyszy zdobywaniu wiedzy, a właściwie jej weryfikacji. Jedni uznają je za nieuczciwą praktykę, którą należy potępiać, inni natomiast za przejaw zaradności w obliczu ogromnej ilości materiału do przyswojenia. Postaramy się przeanalizować ten fenomen ze szczególnym uwzględnieniem jego eskalacji w czasie edukacji zdalnej spowodowanej pandemią. Spróbujemy zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami i ich konsekwencjami. Rozważania, poza analizą literatury i dostępnych badań, oparte będą o przykłady zaczerpnięte z praktyki nauczycielskiej i studenckich doświadczeń prelegentek.

Marta Brembor – studentka drugiego roku studiów magisterskich na kierunku Nauczanie matematyki i informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Absolwentka kierunku Biologia ze specjalnością Nauczanie biologii na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Wiceprezeska Koła Naukowego StuDMat. Organizatorka i prowadząca licznych zajęć dla uczniów w ramach wydarzeń popularnonaukowych. Nauczycielka biologii w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim, przez jedno półrocze również matematyki w Szkole Podstawowej w Dakowach Mokrych.

Olga Włochal – studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika, specjalność poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Absolwentka kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja na tym samym wydziale. W czasie studiów licencjackich prowadziła warsztaty w ramach działalności w studenckiej organizacji Fabryka Młodych Profesjonalistów. Obecnie Prezeska Studenckiego Koła Naukowego Kreatywnego Rozwoju i Aktywności Młodzieży oraz członkini Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem konferencji (https://studmat.wmi.amu.edu.pl/studencka-konferencja-dydaktyki-matematyki-i-informatyki-2020/) oraz śledzenia przygotowanego przez nas wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/912874979609434/).

Osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny (https://forms.gle/UiaPEQtHpCQgc5sM8), otrzymają materiały przygotowane przez prelegentki prowadzące i prelegentów prowadzących części warsztatowe/wykładowe oraz zaświadczenie udziału w wydarzeniu.

Studencka Konferencja Dydaktyki Matematyki i Informatyki 2020 współfinansowana jest przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny w Poznaniu.