Rozgrzewka z matmy! 2021

Już niedługo rozpocznie się nowy rok akademicki. Początek studiów może być dla Was stresujący, dlatego wychodzimy Wam naprzeciw. Aby ułatwić Wam start, organizujemy coroczną Rozgrzewkę z matmy! Na spotkaniu Studencki starter wyjaśnimy Wam najważniejsze kwestie związane ze studiowaniem. Poznacie realia Czytaj dalej Rozgrzewka z matmy! 2021

Uwaga! Zmiana w harmonogramie

ZMIANA W HARMONOGRAMIE! Nasz harmonogram uległ zmianie Z powodów od nas niezależnych musimy przesunąć zajęcia Matura z matematyki w roku szkolnym 2021/2022 oraz 2022/2023 na godzinę 16:30. W wolnym czasie między warsztatami 3., a warsztatami 4. proponujemy naładować siły poprzez Czytaj dalej Uwaga! Zmiana w harmonogramie

SKDMiI: Matura z matematyki w roku szkolnym 2021/2022 oraz 2022/2023 (Natalia Lechna)

16:30 – 17:30 Zajęcia do wyboru: Matura z matematyki w roku szkolnym 2021/2022 oraz 2022/2023 Zajęcia przybliżą uczestnikom i uczestniczkom zmiany na maturze z matematyki na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, które planowane są od roku szkolnego 2022/2023. Prelegentka przedstawi m.in. Czytaj dalej SKDMiI: Matura z matematyki w roku szkolnym 2021/2022 oraz 2022/2023 (Natalia Lechna)

SKDMiI: Nieuczciwość edukacyjna w czasie edukacji zdalnej – w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań (Marta Brembor, Olga Włochal)

14:15 – 15:15 Zajęcia do wyboru: Nieuczciwość edukacyjna w czasie edukacji zdalnej – w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań Zjawisko ściągania od niepamiętnych czasów towarzyszy zdobywaniu wiedzy, a właściwie jej weryfikacji. Jedni uznają je za nieuczciwą praktykę, którą należy potępiać, inni natomiast za przejaw Czytaj dalej SKDMiI: Nieuczciwość edukacyjna w czasie edukacji zdalnej – w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań (Marta Brembor, Olga Włochal)

SKDMiI: Informatyka bez komputera (Maciej Niedzielski)

13:15 – 14:15 Zajęcia do wyboru: Informatyka bez komputera Informatyka ściśle kojarzy się nam z komputerami – i niewątpliwie są one istotnym narzędziem wykorzystywanym w tej dyscyplinie. Nie są jednak wymagane do tego, by informatykę poznać i informatyki nauczać. Podczas wykładu Czytaj dalej SKDMiI: Informatyka bez komputera (Maciej Niedzielski)

SKDMiI: Możliwości GeoGebry na lekcjach matematyki (Alicja Adamczyk)

13:15 – 14:15 Zajęcia do wyboru: Możliwości GeoGebry na lekcjach matematyki Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają bliżej program GeoGebra. Poznają zastosowania tego programu pomocne w prowadzeniu zajęć z matematyki oraz stworzą razem z prelegentką aplety, które będą mogli wykorzystać w Czytaj dalej SKDMiI: Możliwości GeoGebry na lekcjach matematyki (Alicja Adamczyk)

SKDMiI: Znajdowanie pierwiastków wielomianów drugiego i trzeciego stopnia z wykorzystaniem origami (Aleksandra Klimczak)

12:15 – 13:15 Zajęcia do wyboru: Znajdowanie pierwiastków wielomianów drugiego i trzeciego stopnia z wykorzystaniem origami Uczestnicy poznają 7 aksjomatów origami oraz metodę Lilla znajdowania pierwiastków wielomianów. Dowiedzą się jak korzystając z tych informacji znaleźć pierwiastki wielomianów drugiego i trzeciego Czytaj dalej SKDMiI: Znajdowanie pierwiastków wielomianów drugiego i trzeciego stopnia z wykorzystaniem origami (Aleksandra Klimczak)

SKDMiI: Matematycznie zainspirowani – innowacyjne elementy lekcji (Alicja Mueller)

12:15 – 13:15 Zajęcia do wyboru: Matematycznie zainspirowani – innowacyjne elementy lekcji Jak sprawić, by lekcja matematyki była dla uczniów ciekawą przygodą, a nie smutnym obowiązkiem? Podczas wykładu spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie. Uczestnicy poznają wybrane elementy, które wprowadzają innowację, Czytaj dalej SKDMiI: Matematycznie zainspirowani – innowacyjne elementy lekcji (Alicja Mueller)

SKDMiI: Wobec zmian – nauczanie w społeczeństwie informacyjnym (Karolina Tonak)

12:15 – 13:15 Zajęcia do wyboru: Wobec zmian – nauczanie w społeczeństwie informacyjnym Zachodzące zmiany w społeczeństwie wiążą się z potrzebą zmian w edukacji. Ważne jest, by nauczyciele modyfikowali swoje metody pracy, dostosowując je do rzeczywistości, w której przyszło funkcjonować Czytaj dalej SKDMiI: Wobec zmian – nauczanie w społeczeństwie informacyjnym (Karolina Tonak)

SKDMiI: Panel dyskusyjny dotyczący nauki zdalnej

11:00 – 12:00 Panel dyskusyjny dotyczący nauki zdalnej dr Magdalena Adamczak – starszy wykładowca na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, pełnomocnik Dziekana ds. praktyk pedagogicznych, nauczyciel matematyki w języku francuskim. Zainteresowania naukowe: dwujęzyczne nauczanie matematyki oraz wykorzystanie narzędzi informatycznych w Czytaj dalej SKDMiI: Panel dyskusyjny dotyczący nauki zdalnej