Każda przygoda się kiedyś kończy, nieważne czy tego chcemy, czy nie. Niestety nasza akcja w Liceum Ogólnoksztacącym również dobiegła końca. Jednak razem z dyrektorem szkoły, Panem Robertem Kornobisem (nauczycielem matematyki), postanowiliśmy podsumować naszą działalność i nagrodzić uczniów za ich ogromne zaangażowanie w matematyczną grę miejską w aplikacji MathCityMap.
4 października 2024 roku udaliśmy się do szkoły, aby podsumować całe przedsięwzięcie. Cała społeczność szkolna zebrała się w auli i czekała na ostatnie słowa naszego zespołu oraz Pana Dyrektora. Tym razem do ekipy przeprowadzającej warsztaty dołączył jeszcze Marcin Konysz, który w zeszłym roku towarzyszył Klaudii Majik w realizacji pierwszych kroków w tym projekcie.
Zaprezentowaliśmy uczniom wnioski z przeprowadzonych warsztatów oraz podsumowaliśmy wyniki grywalizacji w poszczególnych klasach, tworząc ranking szkolny na podstawie średniego czasu ukończenia gry przez klasę. Każdy zespół klasowy otrzymał upominki i gratulacje. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia ze wszystkimi klasami. Poza tym podziękowaliśmy wszystkim nauczycielom matematyki, a w szczególności Panu Dyrektorowi za rozprzestrzenianie tej pięknej, lecz trudnej i niedocenianej przez uczniów nauki oraz umożliwienie nam przeprowadzenia tak dużego projektu w swojej szkole.
Na koniec w ramach sprawdzenia i ewaluacji przedsięwzięcia uczniowie wzięli udział w quizie, przygotowanym przez Marcina. Mogli sprawdzić swoją pamięć i uwagę podczas gry. Wyniki były różne, ale wszyscy dotarli do końca i przebrnęli przez podsumowujący quiz.
Wykorzystaliśmy również sytuację i zaprosiliśmy szkołę, a przede wszystkim uczniów na naszą Ogólnopolską Konferencję SiUP i do zaobserwowania mediów społecznościowych naszego Koła, co niektórzy z nich uczynili.
Fotorelacja z tego wydarzenia też jest dostępna na naszych social mediach, na które serdecznie zapraszamy.
Już nie możemy się doczekać dalszej współpracy ze szkołą w ramach tego, dopiero rozpoczynającego się, projektu, który może dużo zdziałać w polskich szkołach i edukacji. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i dumni, że to nasze Koło może być pionerem tego projektu w Polsce. Jeszcze raz dziękujemy za tę możliwość Profesorowi Mathiasowi Ludwigowi z Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie i do zobaczenia.